Tere tulemast Ostrova Mari kodulehele, kus meie marjaaedade lugu põimub kirgliku perefirma visiooniga!

Alates 2015. aastast on Ostrova Mari olnud Setomaa staažikas marjakasvataja ja üks mahepõllumajanduse eestkõnelejatest. Meie lugu sai alguse tihedast koostööst Tartu Maaülikooli tippteadlastega, kelle juhendamisel leidsime, et meie vanavanemate põlistalu saviliiva põllumaad on ideaalsed mustsõstra kasvatamiseks. Pärast aastat täis õppimist ja kogemuste omandamist nii kodumaiste ekspertide kui ka rahvusvaheliste asjatundjate käe all, rajasime oma esimesed marjaistandused.

Mustsõstrale järgnesid kultuurmustikad, valged sõstrad, vaarikad ja arooniad, tuues meie marjaaedadesse mitmekesisuse ja värvikirevuse. Meie ajaloolisesse talulauta oleme ehitanud kaasaegse külmhoone ja kompaktsed tootmisruumid, kus saame töödelda ja valmistada erinevaid marjatooteid.

Ostrova Mari eesmärk on rahuldada tarbijate soove kõrgeimal tasemel, pakkudes puhastatud, külmutatud, mahedaid dessertmarju ja kõrge lisandväärtusega tervislikke marjatooteid. Meie toodete eelis seisneb kvaliteedis, mis on tuleneb Setomaa päikselistel mahepõldudel kasvanud marjadest ja tootmisprotsessist.

Liitu meiega sel teekonnal, kus loodus ja kirg saavad kokku ning loovad maitsvaid ja tervislikke elamusi.


Tootmine

Meie lugu on ühtaegu vana ja uus, juured ja tulevik, kus esivanemate maadele rajatud marjaistandused on meie perekonna uhkus ja pärand. Kuid me ei peatunud ainult traditsioonide järgimises, vaid tõime mängu kaasaegse lähenemise ning ehitasime põõsaste kõrvale professionaalsel tasemel tootmishoone.

Iga korjatud marja tee algab jahutuses, kus need saavad hetkeks hingata ja säilitada oma värskuse. Seejärel liiguvad need edasi külmkambrisse, kus ootavad kannatlikult, kuni neist saavad meie erilised tooted - need, mis sümboliseerivad meie kirge ja pühendumust.

Modernses ja täisväärtuslikus tootmishoones saavad elu meie tunnustatud glögid, keedetakse maitsvad moosid, pressitakse mahlasid ja valmistatakse mahlajooke. Iga toode saab siin tähelepaneliku käsitluse ja läbib hoolika pakendamise protsessi, enne kui jõuab sinuni värskuse ja garanteeritud kvaliteediga.

Oleme uhked, et suudame ühendada mineviku ja tuleviku, tuues teile Ostrova Mari parimad maitsed, mis sünnivad hoole ja armastusega.

Marjade valmimine

Juulikuu keskpaigas, kui päike paistab kõrgel ja loodus on täis elujõudu, saabub meie aastaringi kauaoodatud hetk - marjavalmimise tipphooaeg. Just siis, kui päikesekiired on kõige tugevamad ja marjad lausa säravad tervisest, asume meie korjama oma maitsvaid vilju, mis on laetud looduslike vitamiinide ja maitsega.

Kohe pärast korjamist alustame nende hoolikat külmutamise protsessi, tagades sellega, et sinuni jõuavad marjad, mis on säilitanud oma värske maitse ja on täis looduslikke vitamiine. Nii saavad meie marjad muuta iga päeva eriliseks ja tervislikuks.


Tunnustus

Meie jaoks on suurim rõõm ja tunnustus see, et Ostrova Mari tooted on leidnud oma koha paljudes Eestimaa peredes. Teie valik toetada Eestis valmistatud aiasaadusi ja tooteid on õnn meie südames ja aiaväravas. See on meie jaoks kõige suurem kiitus, teades, et meie marjad on saanud osaks teie igapäevaelust ning et nad on muutunud armastatud kaaslasteks, mis ei puudu mitte ühestki päevast.

Meie pere laste jaoks on marjad olnud rohkem kui lihtsalt toit - need on olnud kasvamise ja tervise allikaks. Nad on meie lapsed suureks kasvatanud ning täitnud nende päevad tervislike ja maitsvate elamustega.

Oleme uhked, et Ostrova Mari vaarika-mustasõstra glögi on nomineeritud "Eesti parim toiduaine 2019" uute toiduainete kategoorias, mis räägib meie toodete kvaliteedist ja ainulaadsusest. See on meie jaoks tõeline au ja meil on hea meel, et saame jagada seda kvaliteeti sinuga.

Samuti oleme tänulikud Setomaa vallale, kes on tunnustanud meid kohaliku tooraine väärindamise eest. See tunnustus innustab meid jätkama oma tööd ja pühendumist, tuues teieni parimad Setomaa maitsed ja kvaliteetsed tooted.


Sertifikaadid

Ostrova Mari uhkustab mahesertifikaadiga EE-ÖKO-03, mis kinnitab meie pühendumust ja vastutustundlikkust ökoloogilise põllumajanduse väärtuste suhtes. See tõendab, et meie must sõstar, valge sõstar, vaarikad, arooniad ning mitmed teised väärindatud tooted, nagu külmutatud toormoosid, toormahl, mustasõstra täismahl ja mustasõstramoos, vastavad rangeimatele ökoloogilise tootmise standarditele Eestis.

Meie mahesertifikaat EE-ÖKO-03 kinnitab, et meie tooted on valminud looduslike meetoditega, ilma keemiliste taimekaitsevahendite või mineraalväetisteta. See tagab, et Ostrova Mari tooted on mitte ainult maitsvad ja kvaliteetsed, vaid ka keskkonnasõbralikud ja tervislikud. Meie eesmärk on tuua teieni marjade ja marjatoodete puhtus ja naturaalsus ning selle sertifikaadiga oleme selle eesmärgi saavutanud.

Toetajad

Piiriveere Liider programmist toetati 2023. aastal laohoone katusekatte vahetust ja bag in box täiteseade soetamist.

Kagu- Eesti programmist toetati Tootmisruumi renoveerimist ja marjasaaduste töötlemise seadmete soetamist. Objekt valmis detsembris 2022.